Fortinet Security Fabric, tüm kullanıcılar, cihazlar ve uygulamalar için ve tüm ağ uçlarında kapsamlı siber güvenlik koruması sağlamak için yakınsama ve konsolidasyon kavramlarını bir araya getirir.

Siber Güvenlik Mesh Mimarisi (CSMA), daha konsolide bir güvenlik duruşu elde etmek için farklı güvenlik ürünleri arasında birlikte çalışabilirliği teşvik eden mimari bir yaklaşımdır. Fortinet Security Fabric, uyumluluğu sağlarken operasyonel karmaşıklığı azaltır, birlikte çalışabilirliğin yanı sıra analitik, zeka, merkezi yönetim ve otomasyonu vurgular ve geniş bir teknoloji ve satıcı ekosistemiyle entegre olur.

Kuruluşlar dijital hızlanmaya geçtikçe, saldırı yüzeyleri genişler ve ağ karmaşıklığı artar. Aynı zamanda, siber tehditler giderek daha otomatik ve yenilikçi hale geliyor. Günümüzün kuruluşları, beklenen güvenli, yüksek performanslı kullanıcıdan uygulamaya bağlantıyı sağlamak için yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duymaktadır.

Gartner, siber güvenlik ağ mimarisini (CSMA) 2022 yılının en önemli stratejik teknoloji trendlerinden biri olarak adlandırdı. Siber güvenlik ağını işbirlikçi ekosistemlerinin bir parçası olarak benimseyen kuruluşların siber güvenlik saldırılarından kaynaklanan finansal kayıpları% 90 oranında azaltacağını söylüyor. Belgeyi okuyun

Gartner’ın CSMA hakkındaki görüşleri yeni bir girişim gibi gelebilir, ancak bu tür bir koruma, Fortinet Güvenlik Dokusu aracılığıyla on yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürmektedir.

FortiOS tarafından desteklenen sektörün en yüksek performanslı siber güvenlik ağ platformu

  • Genişletilmiş dijital saldırı yüzeyine ve döngüsüne yayılarak cihazları, verileri ve uygulamaları korumak için kendi kendini onaran güvenlik ve ağ iletişimi sağlar.
  • Kullanıcılardan uygulamalara kapsamlı gerçek zamanlı siber güvenlik koruması sağlamak için yakınsama ve konsolidasyon kavramlarını bir araya getirir.
Güvenli Dijital Hızlanma

Güvenliğin sağlanması gereken ağ uçlarının yükselişini ele almak için ağ ve güvenlik teknolojilerini hem şirket içinde hem de bulutta bir araya getirir. Modern yaklaşım ile Edge mimarisini mümkün kılar.

Mesh ile Karmaşıklığı azaltın

Fortinet Securty Fabric sektörün en yüksek performanslı siber güvenlik ağ platformudur. Tüm saldırı yüzeyinin güvenliğini sağlamak, yönetimi basitleştirmek ve tehditlere hızlı yanıtlar vermek için entegre otomatik platform sunar.

Her Yerden İşi Etkinleştirin

Fortinet sektörün en eksiksiz her yerden çalışma çözümünü sunarak kuruluşların uzaktaki çalışanları ve cihazları güvenli hale getirmesini ve kritik uygulamalara ve kaynaklara bağlanmasını sağlar.