Fortinet  ürün  ailesi  yaklaşık  20 yıldır  destek, danışmanlık  ve satış hizmeti veren Türkiyedeki  partnerlerden biriyiz.Ürüne  ait  firmamızda  ns1,n2,n3,n4  sertifikalı mühendis  arkadaşlarımız  bulunmaktadır. Fortigate ürün ailesinde farklı çözümler sunmaktayız. Fortinet ürün güncellemeleri takip etmekte çalışmış olduğumuz güncellemeleri yapmaktayız. Fortinet ürün ailesi ile sorunlarınız var ise cevaplamak  isteriz  info@pixel.com.tr  adresine mail gönderebilirsiniz

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Tanımı
İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), bir kişinin söylediği kişi olma olasılığını artıran bir güvenlik sürecidir. İşlem, kullanıcılardan bir uygulamaya veya sisteme erişmeden önce yalnızca kullanıcı adı ve parola yerine iki farklı kimlik doğrulama faktörü sağlamalarını ister.

2FA, giderek daha karmaşık hale gelen daha yüksek hacimli siber saldırılarla dolu bir siber güvenlik ortamı karşısında kuruluşların verilerini ve kullanıcılarını korumaları için hayati bir güvenlik aracıdır. Her büyüklükteki işletme, saldırganların karmaşıklığına ayak uydurmalı ve kötü niyetli aktörleri ağlarından ve sistemlerinden uzak tutmak için savunmalarını sürekli olarak geliştirmelidir.

2FA’nın ne olduğunu yanıtlamak için iyi bir başlangıç ​​noktası, bunun kuruluşları uygulamalara ve web sitelerine girmek için yalnızca parolalara güvenmekten uzaklaştıran bir süreç olduğunu hatırlamaktır. 2FA tam olarak söylediği şeyi yapar: işletmelerin savunmasına başka bir güvenlik katmanı ekleyen iki aşamalı bir kimlik doğrulama süreci sağlar.

Bu, siber suçluların kullanıcıların kimliklerini çalmasını veya cihazlarına ve hesaplarına erişmesini zorlaştırıyor. Ayrıca, bir kullanıcının parolası çalındığında bile kuruluşların saldırganları sistemlerinden uzak tutmasına yardımcı olur. Bu süreç, saldırganların hedeflerinin parolalarını çaldıktan sonra kimliklerini sızdırmasına olanak tanıyan kimlik avı saldırıları gibi yaygın siber tehditleri önlemek için giderek daha fazla kullanılıyor.

Kimlik Doğrulama Faktörleri nelerdir?
Bir kişinin kimliğini doğrulamak için kullanılabilecek birkaç tür kimlik doğrulama faktörü vardır. En yaygın olanları şunlardır:

Bilgi faktörü: Bu, bir parola, kişisel kimlik numarası (PIN) veya parola içerebilen, kullanıcının bildiği bilgilerdir.
Sahip olma faktörü: Bu, kullanıcının sahip olduğu veya sahip olduğu, ehliyeti, kimlik kartı, mobil cihazı veya akıllı telefonundaki bir kimlik doğrulama uygulaması olabilecek bir şeydir.
Kalıtsal bir faktör: Bu, kişisel bir nitelik veya kullanıcının olduğu bir şeydir ve tipik olarak bir tür biyometrik faktördür. Bunlar, parmak izi okuyucuları, yüz ve ses tanımanın yanı sıra tuş vuruşu dinamikleri ve konuşma kalıbı izleyicileri gibi davranışsal biyometriyi içerir.
Konum faktörü: Bu, genellikle bir kullanıcının kimliğini doğrulamaya çalıştığı konum tarafından yönlendirilir. Kuruluşlar, çalışanların sistemlerinde nasıl ve nerede oturum açtığına bağlı olarak, kimlik doğrulama girişimlerini belirli konumlardaki belirli cihazlarla sınırlayabilir.
Zaman faktörü: Bu faktör, kimlik doğrulama isteklerini, kullanıcıların bir hizmette oturum açmasına izin verilen belirli zamanlarla sınırlandırır. Bu sürenin dışındaki tüm erişim girişimleri engellenecek veya kısıtlanacaktır.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Çalışır?
İki faktörlü kimlik doğrulama bunu kullanmak erişim izni kadar bir kullanıcı girişimleri bir uygulama, hizmet veya sisteme giriş yapmak için zaman süreci başlar. Kimlik doğrulama işlemi şöyle görünür:

Adım 1: Kullanıcı, erişmek istediği hizmetin veya sistemin uygulamasını veya web sitesini açar. Daha sonra kimlik bilgilerini kullanarak oturum açmaları istenir.
Adım 2: Kullanıcı, genellikle kullanıcı adı ve şifresi olacak olan oturum açma kimlik bilgilerini girer. Uygulama veya web sitesi ayrıntıları onaylar ve doğru ilk kimlik doğrulama ayrıntılarının girildiğini kabul eder.
Adım 3: Uygulama veya web sitesi parola giriş bilgilerini kullanmıyorsa, kullanıcı için bir güvenlik anahtarı oluşturacaktır. Anahtar, kimlik doğrulama aracı tarafından işlenecek ve sunucu ilk isteği doğrulayacaktır.
Adım 4: Daha sonra kullanıcıdan ikinci bir kimlik doğrulama faktörü göndermesi istenir. Bu genellikle sahip olma faktörü olacaktır, ki bu sadece onların sahip olması gereken bir şeydir. Örneğin, uygulama veya web sitesi, kullanıcının mobil cihazına benzersiz bir kod gönderir.
Adım 5: Kullanıcı, kodu uygulamaya veya web sitesine girer ve kodun onaylanması durumunda kimlik doğrulaması yapılarak sisteme erişim hakkı verilir.

Fortinet cihazlarında lisans yenilemesini nasıl yapılır?
Fortinet ürün ailesinde lisans yenileme işlemi yapılabilmesi için
Öncelikle ürünün seri numarasını info@odakbilisim.com adresine mail göndermeniz gerekmektedir.
Sizin bildirmiş olduğunuz fortinet lisans numarasına göre ürün fiyatlandırması olacaktır

Fortigate firewall ürünüdür. Özellikle fortigate web filter, IPS, DLP, antivirüs, application sensor, antispyware, animalware, antispam gibi oldukça ayrıntılı güvenlik çeşitlerine ve özelliklerine de sahiptir. UTM kontrolüne de sahip olan bu firewall modeli, kurumsal firmalardaki bilgisayarda mutlaka kullanılmalıdır. Fortigate firewall özellikle fortinet cihazlarından ve farklı uyumlu cihazlardan log verilerini de güvenli olarak toplar. Topladıktan sonra da analiz eder ve daha sonra raporlar. Özellikle oldukça basit şekilde özelleştirilebilen kapsamlı bir rapor seti kullanmaktadır. Bu sayede sitenizdeki tüm trafiği, virüsü, saldırıyı ve e-posta verilerini de analiz edebilirsiniz. Temel olarak fortigate internet üzerinden gelebilecek olan tüm kötü kodları, virüsleri ve zararlı web sitelere karşı da korumaktadır. Firewall açısından en çok tercih edilen sistemlerden biri olan fortigate en ufak açıklara karşı bile gerekli olan tüm analiz yapar.

Bitdefender, son 5 yıldır endüstrinin en iyi algılama oranına sahip
Dünya çapında 500 milyon sistem Bitdefender güvenlik yazılımını çalıştırıyor. Bitdefender, en yeni tehditleri bile size herhangi bir soruna neden olmadan önceden tahmin etmek, tespit etmek ve anında engellemek için gelişmiş Yapay Zeka ve diğer devrim niteliğindeki teknolojileri kullanır.
Sisteminize ışık tutun
Dijital cihazınızın tüm potansiyelini keşfedin. Bitdefender minimum kaynak kullanırken, optimizasyon araçlarımız bilgisayarınızın açılış süresini ve genel performansını artırabilir.
Tüm yeni ve mevcut tehditlere karşı güvende
Çevrimiçi olarak daha fazla zaman geçirmek sizi çok sayıda siber saldırıya maruz bırakabilir. Bitdefender’ın çok katmanlı koruması belgelerinizi, resimlerinizi ve videolarınızı fidye yazılımı ve kötü amaçlı yazılımlar dahil olmak üzere bilinen ve ortaya çıkan tüm tehditlere karşı korur.

Bitdefender
Anti-Phishing koruması
Çevrimiçi dolandırıcılıklar artıyor, ancak gelişmiş kimlik avı korumamız sizi kolayca tehlikeden uzak tutuyor. Bitdefender, parolalar veya kredi kartı numaraları gibi finansal verileri çalmak için güvenilirmiş gibi görünen web sitelerini koklar ve engeller.

Bitdefender
Güvenli çevrimiçi bankacılık
Çevrimiçi alışveriş yaparken ödemenizi koruyun veya dolandırıcılığı önlemek için işlemlerinizi güvence altına alan benzersiz, özel bir tarayıcı aracılığıyla bankacılık işlemlerinizi yapın.

İnternette gezinirken hızlı, anonim ve güvenli
Bitdefender VPN ile web’de gizlilik konusunda endişelenmeyi bırakabilirsiniz. Tüm İnternet trafiğini şifreleyerek çevrimiçi varlığınızı korur. Wi-Fi bağlantısı kullandığınızda banka bilgilerinizi, parolalarınızı ve indirmelerinizi bilgisayar korsanlarından koruyun.

Sunucu  server ailesi destek hizmetleri  vermekteyiz. Sunucu alt yapıları network erişim topolojisi oluşturak sistem üzerinde fizibilite çıkartılarak  kullanıcılara  çözüm sunmaktayız.Sunucu sistemlerinde  yapıların güncellenmesi  yedeklemesi güvenliğin sağlama  konusunda danışmanlık ve kurulum hizmeti sunmaktayız.Bu  hizmetleri kadromuzda  uzman mühendis arkadaşlarımızla sağlamaktayız  Firmamız  iso 9001 ve iso 27001  belgelerine sahip bir kuruluşdur.Sunucu  hizmetleri  yanında  yapıyı inceleyerek  kullanıcı ve yöneticileri  bilgilendirme  ve sunumlarla  desteklemekteyiz.Server hizmetleri  ve danışmanlık hizmetleri  sunarak  sistemin  süreklilik  konusunda  sorunlar çıkmadan önce müdahale tarafına dikkat etmekteyiz

PALO ALTO NETWORKS: Next-Generation Firewall Feature OverviewPALO ALTO NETWORKS: Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Özelliği Genel TanıtımUygulamaların kullanımı, kullanıcı davranışı ve ağ altyapısındaki temel değişiklikler, geleneksel port tabanlı ağ güvenliği yapısındaki zayıflıkları açığa çıkaran bir tehdit alanı oluşturur.Palo alto ürüne ait lisans  yenileme ve destek  konularından yardımcı olabiliriz:
Palo alto ürüne ait destek hizmetleri tarafımızdan sağlanabilmektedir geniş bir cihaz türleri yelpazesinde çalışan ve sayısı gittikçe artan farklı uygulamalara erişmek ister, fakat iş ya da güvenlik risklerini genellikle çok önemsemezler. Aynı zamanda veri merkezi genişlemesi, ağ segmentasyonu, sanallaştırma ve mobilite girişimleri, bir yandan geleneksel güvenlik mekanizmalarından kaçan, yeni ve daha karmaşık bir gelişmiş tehditler sınıfından ağınızı korurken diğer yandan da sizi uygulamalara ve verilere nasıl erişim sağlayacağınız konusunda yeniden düşünmeye zorlamaktadır. Geçmişte iki temel seçeneğiniz vardı—ağ güvenliğiniz açısından her şeyi engellemek ya da işinizin yararına her şeyi etkinleştirmek. Bu seçenekler, uzlaşma için çok az alan bırakıyordu. Palo Alto Networks kurumsal güvenlik platformu, palo alto destek hizmetleri siber güvenlik tehditlerini önlerken bir yandan da erişime izin vererek kullanıcılarınızın gereksinim duyduğu uygulamaları güvenli bir şekilde etkinleştirmenizi sağlar.Yeni nesil güvenlik duvarımız, her yönüyle en gelişmiş tehditleri adreslemek üzere tasarlanmış olan kurumsal güvenlik platformunun temelini oluşturmaktadır. Yeni nesil güvenlik duvarı, (uygulamaları, tehditleri ve içeriği kapsayacak şekilde) tüm trafiği inceler ve bunu, konumdan ya da cihaz türünden bağımsız olarak kullanıcıya bağlar. İşinizin yürütülmesini sağlayan ögeler olan uygulama, içerik ve kullanıcı, kurumsal güvenlik politikanızın bütünleyici bileşenleri haline gelir. Elde edilen sonuç, güvenliği ve temel iş girişimlerinizi aynı eksene getirebilme yeteneğidir.• Tüm trafiği sınıflandırarak, iş kullanımı durumunu tanımlayarak ve ilgili uygulamalara erişim izni veren ve koruyan politikalar atayarak uygulamaları, kullanıcıları ve içeriği güvenle etkinleştirebilirsiniz.•Palo alto  lisans yenileme Tehdit ayak izinizi azaltmak için istenmeyen uygulamaları devre dışı bırakarak tehditleri önleyebilir ve hedefli güvenlik poliatikaları uygulayarak bilinen güvenlik açığı istismarlarını (vulnerability exploits), virüsleri, casus yazılımları, botnet’leri ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları (Advanced Persistent Threat-APT’ler) engelleyebilirsiniz.• Veri merkezlerinizi; uygulamaların doğrulanması, verilerin ayrılması (izolasyon), hileli uygulamalar üzerinde denetim sağlama ve yüksek hızlı tehdit önleme yoluyla koruyabilirsiniz.•palo alto lisans yenileme Halka açık ve özel bulut bilişim ortamlarını, geliştirilmiş görünürlük ve denetim ile güven altına alabilir;palo alto lisans güvenlik politikalarını, sanal makinelerinizle aynı hızda uygulayıp sürdürebilirsiniz.• Kurumsal güvenlik platformunu nerede bulunduklarından bağımsız olarak kullanıcılara ve cihazlara dek genişleterek güvenli mobil bilişimi de kapsayabilirsiniz.Kurumsal güvenlik platformu, kuruluşunuzun ortak ilkeye dayalı bir güvenlik gereksinimleri dizisini adreslemesine yardımcı olur. Kuruluşunuz, firewall lisans küresel tehdit bilgilerine sahip ağ güvenliği ve uç nokta korumasının dengeli bir birleşimini kullanarak iş girişimlerinizi desteklerken bir yandan da genel güvenlik duruşunuzu geliştirir ve güvenlik olayı yanıt süresini (security incident response time) azaltır.

Bağlı dünyanızı basitleştirin ve güvenli hale getirin

Siber güvenlik alanında dünya lideri olan Trend Micro, dijital bilgilerin dünya genelinde güvenli bir şekilde paylaşılmasına yardımcı oluyor. Trend Micro, güvenlik alanında uzun yıllara dayanan uzmanlığı, küresel tehdit araştırması ve sürekli inovasyonla desteklenen siber güvenlik platformu, 500.000’den fazla işletmeyi ve 250 milyonun üzerenide kişiyi, bulut ortamını, ağları, cihazlaı ve uç noktaları koruyor.

Bulut ve kurumsal siber güvenlik alanında lider olan Trend Micro, güvenlik platformuyla daha hızlı tespit ve müdahale için merkezi görünürlüğün yanı sıra AWS, Microsoft ve Google gibi ortamlar için optimize edilmiş bir dizi ileri düzey savunma tekniği sunuyor.

Kişisel veri güvenliği temelini oluşturan bilgidir.Kurumun içindeki bilginin nasıl elde edileceği ve bu bilgilerin nasıl derlenmesi gerektiği ve nasıl korunacağı bir prosedüre  bağlanmalıdır.Teknolojik hızla  ilerlediği çağımızda bilgi önemli olduğu kadarıyla  bilginin saklanması ve korunması ayrı bir önem taşımaktadır.Firma içindeki bilgiyi nasıl korumamız gerektiği neler yapılması gerektiği firma içi işleyiş prosedürünün  belirlenmesi  son derece önemlidir.Günümüz bilgi güvenliği  denilince  aklımıza  sadece  antivirüs yazılımları gelmemesi gerekir.Bilgi  koruma yönetme işlemleri tek bir ürün ve yazılımla yapmak oldukça zordur.Bu işlemleri yapılabilmesi için öncelikle firma iç yapısı incelenmesi gereken testlerin yapılması açıklıkların tespit edilmesi başlıca yollardır.

Bilişim güvenliğinin  sağlanabilmesi ve kvkk uyumlu olunabilmesi için izlenmesi gerekenleri başlıklar halinde sıralamak isterim.

 1. Sistemde pentest yapılması
 2. Mevcut yazılımların listelenmesi
 3. Ağ topolojisinin çıkarılması
 4. Loglama kayıtlarının alınması
 5. Yedekleme  proseedürünün olması
 6. Felaket kurtarma senaryosunun  olması
 7. Data koruma yazılımın  olması
 8. Antivirus yazılımın  olması
 9. Güvenlik duvarının olması
 10. Veri sızıntı testi yılda bir tekrar edilmesi
 11. Wireless ağların bütünsel olarak kontrol edilmesi
 12. şifre kombinasyon testi
 13. Erişim yetkileri
 14. Yetki derecelendirmesi
 15. Anonimleştirme prosedürleri

Sunucu ve network yapıları bütünleşik olarak değerlendirme yapıcağımız sistemlerdir.Server yapıları sistemin ana omurgasını oluşturan yapılardır bu yapı network alt yapısı ve güvenlik duvarı bütünleşerek hizmet vermektedir.

Sunucu ve diğer omurga sistemleri standartlara sahiplik kısmını kuruluşun yapısını inceleyerek oluşturabiliriz.Sistemin yapısını inceleme yaparken konusu üzerinde uzmanlaşmış takım arkadaşlarımızı bünyemizde bulundurmaktayız.

Kurumsal yapı ya ne gibi katma değer sağlayacağımız şu başlıklar halinde değerlendirebiliriz.

 • Veri güvenliğinin sağlanması
 • Teknik destek işlemleri ve Server kurulum
 • Microsoft Exchange Server Kurulum
 • Destek ve Bakım İşlemleri
 • E-mail ve destek hizmetleri
 • Network alt yapı hizmetleri
 • Danışmanlık hizmetleri
 • Sistem ihtiyaç listesi
 • Sistem envanter listesi
 • Lisans yenilemeleri
 • Güncellemeler
 • Teknoloji alt yapı takibi güncel raporların aktarılması
 • Network test ve ölçümleri

Yazılım ya da bilgisayar ile işler yürüten insanların belki de en çok merak ettiği hususlardan birisi de VMware ile ilgili olmaktadır. Peki, nedir bu VMware? VM ware bir şirkettir. Ama düşündüğünüz gibi sıradan değil, bu şirket beş farklı BT uzmanı tarafından oldukça profesyonel bir şekilde kurulmuştur. Çok başarılı olan bu şirket sanallaştırma endüstrisinde çok büyük adımlar atmış ve en çok tercih edilen şirket noktasına gelmeyi başarmıştır. Firma tarafından üretilen sanallaştırma yazılımları farklı iki kategoriye ayrılmaktadır.

Bu iki farklı kategori kullandığımız masaüstü sürümler ve sunucuların sürümleri olmaktadır. VMware firması ilk olarak WMware Workstation ile adını sıkça duyurarak piyasanın gündemine oturmuştur. Daha sonra da VMware GSX Server sürümünü de piyasaya 2001 yılında süren firma iyice bilindik ve güvenilir firmalar arasına girmiştir. Bu olanlardan sonra geliştirilmiş ve pek çok farklı sanallaştırma yazılımı yardımı ile bu endüstride bulunan kullanıcılar arasında oldukça popülerleşmiştir.

Antivirüs yazılımı cihazınızı her türden siber güvenlik tehdidine karşı korumanın en iyi, en kolay ve en güvenilir yoludur. Geleneksel zararlı yazılım veri tabanlarını gelişmiş makine öğrenimi araçlarını kullanan antivirüsler, bu tehditleri hızlıca algılayıp tüm cihazlarınızdan kaldırabilirler. Gerçek zamanlı zararlı yazılım korumaları sayesinde, zararlı yazılımların cihazınıza bulaşmasını önlerler.

Ancak modern antivirüsler zararlı yazılım tarayıcıdan fazlasıdır. Tüm çevrimiçi deneyiminizi korumak için çeşitli ek araçlarla gelirler. Büyük markalar ağ koruması, gelen ve giden trafiği izlemek için güvenlik duvarı, gizliliğiniz korumak için sanal özel ağlar (VPN), çocuklarınızı internette güvende tutmak için ebeveyn denetimleri ve parolalarınızı güvende tutmak için parola yöneticileri gibi güvenlik özellikleri sunarlar.

Kısacası saygın ve güvenilir bir şirketin iyi bir antivirüsünü yüklemek, cihazlarınızı kullanılamaz kılmak veya hassas verilerinize ulaşmak için tasarlanmış zararlı yazılımlara karşı korunmak için önemlidir.

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayınTelefon SistemiCanlı YardımVideo Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

Uygulamasız Video Konferans

IP Santral: Uzak işgücü
için yeniden keşfedildi

Müşterilerinizle sohbet edin