Veri Tabanı Hizmetleri Nedir?

Veri tabanları öncelikle çeşitli bilgilerin ve verilerin saklandığı ve ihtiyaç anında anlamlı veya anlamsız birleştirilerek çıktıların alındığı bir sistemdir. Verilerin günümüze gelene kadar yüksek oranda artmasından sonra veri tabanlarına oldukça ihtiyaç doğmuş, anlamsız veya anlamlı ilişkili veya ilişkisiz verilerin saklanmasında büyük rol oynamışlardır.

Veri tabanı hizmetleri ise kişilerin veya firmaların sahip olduğu veri tabanı sistemlerini yönetme kapasitesine sahip, veri tabanı sistemleri üzerinde uzmanlaşmış şirketler tarafından 7 gün 24 saat, gerçekleşebilecek her türlü senaryoda anında müdahalede bulunabilecek ve sistemin sürekliliğini, ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve yedeklemesini sağlayacak hizmetlerin tümüne verilen isimdir.

Ayrıca bilinen bilişim teknolojileri dış kaynak kullanımından farklı olarak, değişen ve dijitalleşen dünyanın teknoloji yönetiminde önemli bir rol oynamakla beraber optimum verimliliği hedefleyen şirketler için maliyet avantajları sağlayarak, ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler geliştiriyoruz

7/24 destek

Veri tabanı servislerinde gerçekleşecek olası bir problem için 7 gün 24 saat destek ekibi hazır bulunmaktadır. Gerçekleştirilecek anlık müdahaleler ile sistemlerinizi sürekli erişebilir çalıştırabilirsiniz.

Yedekleme

Veri tabanı hizmetlerinin sahip olduğu yedekleme özelliği ile her zaman en güncel yedeğe sahip olursunuz. Olası bir problem de en yakın yedeği geri yükleyerek, sistemin devamlılığını sağlarsınız.

Veri Tabanı Güncellemeleri

Veri tabanı sürüm güncellemeleri, Sahip olunan veri tabanı yazılımının tamamen değiştirilmesi konularında hizmetler alarak, kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Periyodik Bakım

Veri tabanı hizmetlerinin sahip olduğu periyodik bakım özelliği ile veri tabanlarınız sürekli olarak bakım ve onarımdan geçer. Böylece olası veri bozulmalarının ve sistem hatalarının önüne geçebilirsiniz.

Maliyet Tasarrufu

Veri tabanı yönetimi için eleman ve bu elemanın eğitimleri ve hak edişleri çok yüksek bir maliyet doğurmaktadır. Ancak veri tabanı hizmetlerine sahip olarak bu maliyetleri miniminize edersiniz.

Sistem Kaynak Tasarrufu

Gerçekleştirilecek veri tabanı optimizasyonu ile sistem kaynak kullanımı minimize edilir ve sahip olduğunuz sistem kaynaklarından optimum verim alarak tasarruf edebilirsiniz.

Veri Tabanı Güncelleştirme

Mevcut veri tabanlarınızın minimum kesinti ve veri kaybı yaşanmadan versiyon yükseltme işlemlerini tamamlıyoruz. Veri tabanı sürüm güncelleştirilmesi, sürecin ve işlemlerin planlaması, geri dönüş senaryolarının hazırlanması ve sonrasında sistem izleme ile olası sorunlarda müdahale ederek sorunsuz bir versiyon güncelleştirilmesi sağlanmaktadır.

Veri Tabanı Taşıması

Mevcut veri tabanlarınızı minimum kesinti ile veri kaybı yaşanmadan farklı veri merkezi veya bulut ortamlarına sorunsuzca taşımaktayız. Ayrıca taşıma sırasında ve taşıma sonrasında gerekli sistem sağlık kontrolü ve performans optimizasyon çalışmaları sağlanmaktadır

Yüksek Kullanılabilirlik ve Felaket Kurtarma

Mevcut veri tabanlarınızda gerçekleşebilecek olası sorunları minimum kesinti ve maksimum sistem sürekliliği ile çözüme kavuşturmak için yüksek kullanılabilirlik ve felaket kurtarma yöntemlerini sisteminize uyguluyoruz. Bu uygulamalar öncesinde ise veri tabanınız için uygun tasarımın yapılması, gerekli kurulumların ve konfigürasyonların tamamlanması ayrıca yedekleme senaryolarının izlenmesi, raporlanması ve felaket testlerinin yapılmasına yönelik teknik destek hizmetleri de sağlanmaktadır

Domain ve Hosting Hizmeti İçin İletişime Geçin